Adres: Barbaros Mah. Buğday Sokak 12/2 Çankaya/Ankara
Duygu Seramik
0536 736 12 15 Bize Ulaşın
0536 736 12 15 Bize Ulaşın
0 ürün / 0.00 

Görsel Medya

Seramik sır uygulamaları, obje şekillendirme teknikleri ve özel efektler yaratmak için ufak ipuçlarını içeren videoları burada sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Üzülerek belirtiyoruz ki kaynaklarımız ingilizcedir.

Mayco’nun Farklı Sır Serilerinin Birlikte Uygulanması: Karbon kağıdı kullanılarak çizmek istediği şekli objeye transfer etti ve çizgilerin görünür olması için kalemle (kırmızı kalem kullanbilirsiniz) üzerinden geçti. Dekor uygulaması için slikon damganın üzerine Stroke & Coat serisinden siyah rengi (sc-15) süngerle (kuru olmasına dikkat ediniz) sürdü ve objeye uyguladı. Stroke & Coat Accent serisinden siyah rengi ( sa-002) kurbağa şeklinin dış hatlarını belirlemek için uyguladı. Uygulama kuruduktan sonra Jungle Germ serisinden bir sırrı (cg-716) belli bölgelere sürdü. Son olarak Foundation serisinden bir sırrı (fn-203) iki kat olarak sadece damgaları uyguladığı bölgenin üzerine uyguladı.

Mayco Foundation (Yarı şeffaf sır) Serisi Sırları:Foundation grubu opak, mat ve parlak olmak üzere 3 alt seriye ayrılır. Kil ve bisküvi üzerine uygulanabilmektedirler. Pişirim sıcaklıkları 999°C /1031°C arası değişmektedir.  Videoda uygulama için kullanılan ürün opak foundation serisine aittir. Gördüğünüz gibi ürün, yelpaze fıra kullanarak, üç kat uygulanmaktadır. ikinci katı uygularken beklemenize gerek yoktur. Çünkü çok hızlı bir şekilde kurumaktadır. Uygulamaları gösterilen siyah tabak ve beyaz vazo opak Foundation serisine, kurbağalı ve çiçekli vazolar parlak Foundation serisine ve siyah vazo ile zürafalı çalışmalarda arka zemin renkleri mat Foundation serisine aittir. Foundation serisindeki sırların üstüne Stroke & coat, Elements, Crystalites ve aAcents serilerini uygulayabilirsiniz.

Jungle Germs Serisindeki Sırları Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler: Jungle germs serisindeki sırları uygularken dikkat etmeniz gereken ayrıntıları görüyoruz. Uygulama yapmadan önce sırrı karıştırmanız gerekiyor çünkü efektli sırlarda kristaller, ağırlıklarından dolayı kutunun alt kısmında birikme eğilimindedir. Yelpaze fırça kullanmanız uygulamayı daha rahat yapmanızı sağlamaktadır.

Mayco Silikon Damgalar: Mayco Designer Stamps (dekor damgaları) ile eğlenerek Stroke & Coat serisindeki sırları kullanarak objelerinizde farklılık yaratabilirsiniz. Dekor damgalarını, bisküvi pişiriminden önce objelerinize uygulayabilirsiniz. Bisküvi pişirimi sonrasında Stroke & Coat serisini kullanarak damga üzerine sırrı sürebilir ve bisküviye uygulayabilirsiniz (videoda siyah renk uygulanmıştır). Daha sonra üzerine Stroke & Coat serisinden sırlarla renklendirme yapabilirsiniz. Sünger ile uygulamalarınızda süngerin kuru olduğuna emin olunuz.